E-mail van vrijdag 15 augustus 2014
Hej alle sammen,
Onze laatste uurtjes in Denemarken. Gistermorgen konden we een lift krijgen van Jørgen en Ingrid naar Faaborg in het zuidwesten van Funen. Enerzijds jammer dat we dat prachtige stuk niet hebben gefietst, maar anderzijds erg prettig om zo de 'verloren' tijd van gisteren in te halen.
In Faaborg hebben we het Faaborg Museum bezocht en een eindje verderop, in Horne, de vijfde ronde kerk van Denemarken (de andere vier staan op Bornholm).
We zijn met de veerboot overgestoken van Funen naar Als, het eiland in het zuiden van Jutland.
En weer hadden we gisteravond een prachtig kampeerplekje gevonden. Wat zullen we dat missen: slapen in een shelter, midden in het bos. Kampvuurtje maken (Remy's specialiteit).
Gisteren hebben we de zee voor het laatst gezien en we zullen die pas weer zien als we over ruim een week onze straat in fietsen.
Overigens wil ik nooit meer horen dat Denemarken vlak is! Tot de laatste kilometers aan toe hadden we te maken met behoorlijke kuitenbijters. Dat was zwaar want ik had ook nog eens 2 liter Koldskål, een halve liter Skyr en een kilo wortels in mijn tas... En regen? Daar hebben we weinig last van gehad.
Denemarken bedankt! Det war dejligt og fantastisk!
Remy og Gea


Fåborg op Funen


Rondkirke in Horne op Funen / Het schiereiland Als (Jutland)

Sonderborg op Als