E-mail van 14 augustus 2014
Hej alle sammen,
Het is al weer even geleden dat we van de boot afkwamen in Frederikshavn en inmiddels zijn we bij vrienden in Magtenbølle op Funen. Vandaag beginnen we aan de terugtocht naar huis waar we ongeveer 10 dagen over denken te doen. En dat lukt alleen als we ongeveer 80 kilometer per dag gaan fietsen, de wind gaat draaien of gaat liggen en we niet constant van plan wijzigen, waar we nogal een handje van hebben.
In Frederikshavn bedacht Remy om eerst nog 'even' naar het noorden te fietsen, naar Skagen en de landtong Grenen, het noordelijkste puntje van Denemarken.
Nog steeds dachten we het makkelijk te kunnen halen om in een paar dagen naar Vissenbjerg op Funen te kunnen fietsen waar we maandag 11 augustus de fam. Vendelbo voor een paar dagen zouden bezoeken: Ulrik en Solveig, hun drie dochtertjes Eja (5), Lea (4) en Liv (3) en tante Ewa.
Maar we hadden geen rekening gehouden met de woeste, ruige en heuvelachtige wildernis van Jutland en de zeer krachtige tegenwind. Toch was het een prachtige tocht. We fietsten door bos, veen en heide (ja, ja, Bosch, Van Veen en Ter Heijde) en na elke (steile) beklimming over grint- of zandweggetjes hadden we een prachtig uitzicht en vervolgens weer spannende afdalingen over nog meer grintweggetjes en zandpaadjes. 's Avonds vonden we altijd mooie plekjes in het bos, waar we vuur maakten, ons eigen potje kookten en sliepen in shelters. Kortom, genieten in het kwadraat.
Maar door die harde tegenwind en het vele klimmen, lukte het niet om op tijd in Vissenbjerg te zijn en daarom namen we maandagmiddag de trein en kwamen aan het eind van de middag bij de fam. Vendelbo aan.
Dinsdag hebben we Legoland bezocht en gisterochtend hebben we de Vendelbo'tjes weer gedag gezegd.
Een paar kilometer verderop, in Magtenbølle wonen Jørgen en Ingrid. Bij hen zouden we aanvankelijk alleen lunchen en vervolgens weer verder fietsen, maar weer werden de plannen bijgesteld. Na de lunch zijn we op en neer naar Odense gefietst om de Galerie van Jens Galschiøt met z'n schitterende bronzen sculpturen te bezoeken. En gisteravond zijn we met Jørgen en Ingrid naar een bijzonder concert geweest van Chineze musici.
We hebben vanacht nog in Magtenbølle geslapen en nu: op naar huis!
Med venlig hilsen,
Remy & Gea


Het ruigen noorden van Denemarken


Fietsen in Noord-Jutland / Legoland in Billund